Люди, які стикаються з потребою вибору матраца часто не можуть вирішити який тип пристосування купити краще - з пружинами або без. Вирішивши це питання, залишається ще багато складнощів щодо типу пружинного блоку, наповнювача або щільності та інше.

    Спробуємо розібратися разом, який тип матраца доцільніше купити. Які переваги та особливості кожної моделі. Наш інтернет-магазин надає можливість купити найрізноманітніші моделі матраців.

    Суперечки про те, який з них краще не вщухають протягом багатьох років. Який з них не тільки комфортніший, але і якісніший, довше прослужить і стане відмінним інструментом ефективного і здорового відпочинку для кожної людини незалежно від віку, ваги і статі.

    Неможливо дати однозначну відповідь тільки тому, що розуміння поняття комфорту у кожної людини різні. Крім того, моделі кожного типу мають свої особливості та переваги.

    Багато фахівців досліджували питання ергономічності матраців. Вони назвали важливі фактори, які можуть вплинути на вибір. За їх словами важливими аспектами покупки є певні позитивні якості, які багато в чому переважають перед недоліками.Типи наповнення матраца

Пружинні матраци

    Матраци з пружинами можна поділити на кілька типів: з залежними пружинними блоками Bonnel, які стали прототипом всіх наступних моделей.

    В силу того, що такі пружини мають особливу конструкцію вони бувають вкрай незручними для двох сплячих. Один з них обов'язково скочується до середини матраца, оскільки при натисканні на пружину, металеве пристосування яке знаходиться поруч теж прогинається. Це виключає ортопедичний ефект і досить незручно. Це відбувається через те, що пружини з'єднуються між собою.

     Переваги такої моделі в тому, що вони можуть переносити великі навантаження. Крім того, вартість матраца, досить низька в порівнянні з іншими типами матрацу. Вони доступні практично кожному покупцю з різним рівнем доходів.

    Сучасні виробники все частіше використовують у виготовленні матраців інші конструкції - незалежні пружинні блоки. Це така ж залежна конструкція з однією відмінністю - пружини поміщаються в спеціальні мішечки, які з'єднуються між собою. Таким чином вони не взаємодіють. Цей варіант довговічніше попереднього.

Матрац з незалежними пружинами беззвучний при експлуатації - ніяких скрипів і шумів. Крім того, навантаження розподіляється рівномірно. Однак користуватися ними стоїть набагато акуратніше, при сильному впливі пружини може пробити обшивку і зіпсувати вигляд і експлуатаційні характеристики.

Безпружинні матраци.

   Існує такий тип матраців, які не мають пружин. Замість цього, наповнювачем матрацу є альтернативні речовини. Залежно від типу наповнювача вартість виробу може варіюватися в широких межах. Сучасні наповнювачі за цим показником можна розподілити на дорогі й дешеві. Цей показник залежить від походження - природне або штучне, якостей, цінності та інше.

    Недорогі матраци швидше за все будуть наповнені синтетичними волокнами. З цим варіантом варто бути обережніше, оскільки такі матеріали можуть викликати алергію і погано переноситися опорно-руховою системою.

    Дорогі пристосування в якості наповнювача мають екологічні природні матеріали. вони схвалені не тільки ортопедами зі світовим ім'ям, а й дерматологами, імунологами.

Наповнювачами можуть виступати:

  • латекс натуральний - дорогий матеріал, який виготовлений з соку рослини під назвою гевея (інакше кажучи, каучукове дерево), яке вспенивают. Цей наповнювач витримує великі навантаження і досить еластичний для комфортного використання.
  • синтетичний латекс - більш еластичний і пружний ніж природний натуральний варіант, крім того, він на порядок дешевше, а значить доступний великому числу покупців, його вигідніше використовувати людям із зайвою вагою;
  • кокосове волокно - досить жорсткий матеріал природного походження, використовується для виготовлення ортопедичних матраців, але коштує досить дорого, матеріал добре дихає, не збирає дрібного сміття;
  • пінополіуретан - синтетичний і екологічно безпечний варіант з відмінним рівнем еластичності, може винести великі навантаження і тривале використання, не викликає алергічних реакцій;
  • бавовна - наповнювач у вигляді натуральної бавовни в пресованому стані, матеріал відмінно пропускає повітря, інакше кажучи, «дихає», забезпечує зручність відпочиваючому;
  • овчина - не що інше, як овеча шерсть, добре зігріває в холодну пору року, має властивість контролювати вологість.

    Існують незвичайні і альтернативні наповнювачі. Вони поки що вважаються екзотичними, тому коштують дорого. Однак існують люди, які є їх шанувальниками. До таких матеріалів можна віднести кінський волос, периотек, холлофайбер і інші варіанти. Деякі наповнювачі можуть підлаштовуватися під людину, повторюючи всі прогини тіла і забезпечуючи тим самим максимальний комфорт.

Який матрац краще?

Типи матраців    Щоб придбання не розчарувало в перший же день використання варто скористатися порадами фахівців щодо правильності вибору.

    Насамперед. Варто розуміти, який обсяг матраца підійде найкраще. Рішення варто приймати в залежності від розміру ліжка. Матрац повинен в точності відповідати розміру основи, інакше після тривалого періоду або буде вкрай не зручним у використанні.

    Правильно підбирайте жорсткість наповнювача. В цьому питанні варто орієнтуватися на вагу сплячого. При масі тіла до 60 кг можна купити матрац м'який, якщо ж цей показник на позначці 60-90 кг, то варто задуматися про придбання матраца з середнім рівнем жорсткості. Для користувачів вагою від 95 кг відмінним вибором стане жорстка модель.

    Варто керуватися ще й власними відчуттями під час лежання на такому матраці, оскільки звички і пристрасті у людей різні.