Багато людей люблять поспати, але більшість вважає сон даремною тратою часу

 Факти про сон   Проте, що не говоріть, а сон — це надзвичайно важлива потреба організму. У цю статтю ми підібрали 20 цікавих фактів про сни:

 1. Люди проводять у сні третину свого життя. Офіційний рекорд часу, який людина змогла провести без сну, був зафіксований у 1965 році. Ренді Гарден, коли йому було 17 років, зміг протриматись без сну і будь яких стимуляторів, 11 днів.
 2. Хронічне недосипання призводить до зниження тривалості життя, а також до інших проблем: переїдання, зниження імунітету, погіршення уваги та дратівливості. Довготривале недосипання є одною з причин серцево-судинних захворювань.
 3. Глухонімі люди деколи розмовляють у сні за допомогою жестів.
 4. До винайдення будильника, у великих містах були спеціальні люди, які будили охочих зранку за допомогою довгої палиці, стукаючи неї у вікно клієнта, або по підвіконню, аж поки він не прокидався.
 5. Равлик може спати три роки.
 6. Неможливо пчихнути, поки ви спите.
 7. Коли морські видри сплять, вони тримаються за лапки, щоби їх не забрала течія.
 8. Дисонія — це стан, коли вам важко швидко прокинутись і встати з ліжка.
 9. Багато тібетських монахів сплять сидячи.
 10. Якщо ви щиро повірите, що добре виспались, навіть, коли це насправді не так,  ваша працездатність підвищиться.
 11. Під час сну мозок переробляє отриману за день інформацію. Він класифікує її,  сортує за рівнем важливості, і переміщує до вашої пам'яті.
 12. “Я подумаю про це зранку”. Ця фраза має наукове підтвердження. Вчені виявили, що шанс успішного вирішення якогось завдання є більшим, коли ви проведете одну ніч з цим завданням в голові.
 13. Жінкам частіше сняться жахи, чим чоловікам.
 14. Під час другої світової війни угорський солдат Пауль Керн отримав кульове поранення в голову. Кулю витягнули, але вона пошкодила лобну частку його головного мозку. Йому вдалось вижити, проте до кінця життя Пауль не відчував втоми, болю, а також більше не міг і не хотів спати. Він стверджував, що почуває себе прекрасно. Прожив ще 40 років.
 15. Коали та коти сплять 20 годин на добу.
 16. Незрячі від народження люди бачать сни у вигляді звуків, запахів та тактильних відчуттів.
 17. Найефективнішими тортурами, є позбавлення людини сну.
 18. За статистикою одна з чотирьох подружніх пар спить на різних ліжках або у різних кімнатах.
 19. Існує таке поняття, як поліфазний сон. Це, коли ви спите не один раз вночі, а кілька разів протягом доби. Причому сумарно кількість годин сну зменшується. Наприклад, такий геній, як Леонардо да Вінчі, спав по 15 хвилин кожні чотири години. А Микола Тесла спав всього 2 години вночі і 20 хвилин в день.  Багато видатних людей практикують метод поліфазного сну, тим самим продовжуючи своє життя.
 20. Деякі люди стверджують, що не бачать снів. Це неправда. За ніч нам сниться від двох до семи снів. Просто 90%  з них ми забуваємо.