Вибираємо матрацНавігація:

    Навіть дітям відомо, що сон - необхідна частина життєвого процесу. Адже не дарма людина більшу частину свого життя проводить на своєму ліжку. У зв'язку з цим дуже важливо підібрати не тільки гарне спальне місце, але і зручний матрац.

    Може здатися, що купити хороший матрац легко, адже сучасний ринок надає безліч варіантів. Крім того, надається детальний опис кожного найменування. Однак, ці фактори не є запорукою успішного придбання. Щоб купити хороший матрац, в інтернет магазині або ж в салоні меблів, необхідно добре вивчити асортимент і виявити позитивні і негативні якості кожного виду. Крім того, потрібно враховувати фізіологічні особливості людини, яка буде використовувати матрац. Розберемося разом, на що необхідно звернути увагу при виборі матраца.

    Види матраців: переваги та особливості

    Матраци, представлені на сучасному ринку можна поділити на дві групи - безпружинні і пружинні. Крім цих варіантів можна зустріти і незвичайні моделі на кшталт надувних або водяних, часто ці види приписують до групи безпружинних, інші вважають їх зовсім окремим видом. Однак, купують їх досить рідко, через складність експлуатації та сумнівної зручності. Тому сконцентрувати увагу варто на двох основних групах.

Матраци з пружинами

    Пружинні матраци бувають найрізноманітнішими. Фахівці стверджують, що кількість пружин безпосередньо впливає на якість сну. Більша кількість пружин в матраці є запорукою хорошого ортопедичного ефекту. Незважаючи на те, що пружинні матраци існують протягом багатьох років і є багато альтернативні варіанти вони до сих пір залишаються популярними і затребуваними. Крім того, фахівці-ортопеди рекомендують спати саме на таких виробах.

    Сучасні виробники виготовляють два види пружинних матраців в залежності від будови системи. Розрізняють матраци з двома видами пружинних блоків - незалежним і залежним.

Пружинний блок залежного типу - Боннель

    Підстава цього типу складають пружини двоконусного типу. Вони з'єднуються рамкою. Завдяки особливій конструкції такий вид пружинного конструкції визнаний самим не витратним у виробництві і простим. Саме за ці якості їх люблять виробники. Спробуємо розібратися, які якості стають важливими для споживача і наскільки вдалою стане така покупка.

Серед позитивних якостей:

 • Доступна вартість;
 • Непогані ортопедичні властивості;
 • Переносимість великих навантажень і відповідно тривалий термін служби.

Недоліками даного типу матраців є:

 • Погана стійкість до корозії металу;
 • Великий ступінь забруднення - поступове накопичення пилу, дрібного сміття, можливість появи комах;
 • Можливість виникнення статичних хвиль, які погано впливають на самопочуття людини при поганій якості матеріалів;
 • При недобросовісній збірній конструкції можливий скрип при експлуатації;
 • При занадто тривалій експлуатації можливо провисання.

Виходячи з усього сказаного, слід дати такі поради:

 • ретельно перевіряйте якість виробу, який купуєте;
 • не економте на вартості;
 • вибирайте не дуже жорстку модель, щоб не втратити в комфорті.

Незалежний пружинний блок - Покет Спрінг

Типи матраців    Цей тип конструкції матраца більш популярний серед досвідчених і начитаних користувачів. Такий матрац стане відмінним рішенням для будь-якої спальні.

Переваг у такого пристосування досить багато, і вони значущі:

 • Абсолютна безшумність;
 • Хороший ортопедичний ефект, який перевершує ефект інших моделей;
 • Порівняно невелика вартість;
 • Тривалий термін служби (близько 10 років).

    Недоліки дуже схожі на особливості матраців з залежним пружинними блоками.

    Головними відмінністю крім технічних характеристик є якість сну. На відміну від аналогічної моделі з залежними пружинами, такий матрац прогинається тільки в тому місці де лежить сплячий. Відповідно, якщо на ньому сплять двоє, то та людина, яка легша, чи не буде скачуватися на середину ліжка. Це дуже практично і зручно.

Безпружинні матраци

    Перш за все, цей тип матраца відрізняється від пружинних аналогів наповнювачем. Замість металевих пружинних блоків або незалежних пружин всередині моделі можуть бути різні матеріали, що відрізняються м'якістю, в'язкістю, тактильними відчуттями і іншими характеристиками.

    Це відносно новий тип матраців, проте багато споживачів вибирають саме їх. Причиною тому - відмінний ортопедичний ефект, практичність, великий діапазон цін.

    При виготовленні продукції використовується велика різноманітність наповнювачів - кокосове волокно, кінський волос, латекс, поролон, водорості та інше. Крім того, окремі моделі можуть поєднувати в собі кілька наповнювачів, розташованих шарами.

Позитивними якостями продукції такого типу є:

 • Комфортність;
 • Ніякого скрипу;
 • Ортопедичний ефект і ергономічність;
 • Можливість вибору як синтетичних, так і екологічних варіантів;
 • Рівномірний розподіл під вагою тіла.

Недоліками є:

 • Вища вартість;
 • Можливий певний період адаптації до нового спального місця.

    Щоб правильно вибрати матрац, та ще й придбати його за доступною ціною, потрібно ретельно перевірити його переваги і чи є вони такими значущими саме для вас. Для початку порівняйте всі переваги і особливості вподобаних моделей. Простежте, щоб вам було зручно спати на обраному виробі. Ортопедичний ефект - запорука гарного самопочуття і збереження здоров'я.

    Не забувайте про екологічність. Варто пам'ятати, що деякі матеріали можуть викликати алергічну реакцію, якщо вони не мають належної якості. Це повинно підтверджуватися сертифікатами і нормативними документами виробника. Цей фактор варто контролювати самостійно.