Як потрібно спати при шийному остеохондрозі     Велика частина пацієнтів помилково вважають, що незалежно від того, в якому положенні знаходиться тіло під час сну, область хребта розслабляється і відпочиває. Проте це невірне твердження, оскільки тільки правильно облаштоване спальне місце і правильна поза тіла зможуть звести до мінімуму можливість утворення такого захворювання як шийний остеохондроз.

 

Як проявляє себе хвороба?

Як треба спати при остеохондрозі?

Як правильно вибрати матрац при остеохондрозі?

Якою має бути подушка?

Профілактичні дії

Підводячи підсумки…

Як проявляє себе хвороба?

     Шийний хребетний відділ має в розпорядженні сім дисків, які сприяють вільному руху голови. Враховуючи те, що ця ділянка тіла складається з досить слабких м'язів і при цьому піддається систематичному навантаженню, виникають різного роду травми, порушення, а також може утворитися остеохондроз.

     Остеохондроз шийного відділу - хвороба, що виникає в області хребта і характеризується неприємними больовими проявами. В процесі прогресу захворювання дегенеративно-дистрофічному порушенню піддаються міжхребетні диски.

Основними ознаками недуги є:

 • Виникнення больових відчуттів в області голови.
 • Пониження зорових функцій.
 • Стрімке руйнування зубної емалі.
 • Нічне хропіння, яке відзначається під час м'язової напруги.
 • Пониження слухового апарату, що супроводжується періодичним дзвоном у вухах.
 • Систематичний переднепритомний стан.
 • Часто спостерігається запаморочення.
 • Порушення координації руху.
 • Поява хрипоти в голосі.
 • Слабкість в області рук.
 • Похолодання або оніміння кінцівок.

     Деякі з вище представлених симптомів виникають у разі дії недуги на нервові закінчення.

Як треба спати при остеохондрозі?

     Для того, щоб хребетна мускулатура повністю розслабилася, необхідно лягати на бік. Так само можна спати на спині або животі. Проте тут є свої нюанси: якщо людина звикла спати на боці і ніяк не може поміняти цю звичку, а хребту зашкодити не хоче, то у такому разі, треба використати матраци з ортопедичним ефектом. У іншому випадку велика вірогідність викривлення.

     На думку фахівців, сон на животі дозволяє хребту розслабитися, адже він не піддається тиску внутрішніх органів. Проте і тут є своя "закалка" - шийний відділ знаходиться в напрузі, що є причиною дискомфорту і втоми людини після пробудження.

     Вся річ у тому, що коли голова повернена набік зв'язки починають розтягуватися, що призводить до напруги хребцевого сегменту, а, отже, хребці в області шиї не здатні розслабитися. Тому у разі наявності захворювання, приймати це положення не рекомендується.

     При остеохондрозі необхідно спати виключно на спині, оскільки тільки таким чином можна досягти анатомічного розслаблення в хребетній зоні. Але, якщо тривалий час лежати з випрямленими ногами на спині - піддається дії навантаження поперекова мускулатура, що призводить до появи лордозу.

     Відкоригувати цю ситуацію можливо за допомогою застосування невеликої подушечки або валика, який треба під коліна підкласти. Таким чином, хребетна зона розслабиться, і м'язова напруга буде відсутня.

Як правильно вибрати матрац при остеохондрозі?

Сон при остеохондрозі     Процес вибору основного спального елементу є важливим моментом особливо, якщо він потрібний для людини хворого шийним остеохондрозом. Щоб уникнути утворення хребетного викривлення необхідно правильно підібрати спальну поверхню.

    Оскільки, якщо виріб буде надмірно м'яким, то у такому разі, тіло буквально провалюватиметься в поглиблення, що утворилося під тиском, що стане причиною викривлення природних хребетних вигинів. При цьому поверхня не має бути гранично жорсткою, тому що і таким чином можна зашкодити хребетній зоні.
     
     Коли людина лежить на боці його плече упирається в тверду поверхню, в цей час поперек і грудний відділ створюють S - образну форму. Досконалим варіантом для хворих остеохондрозом будуть ортопедичні матраци напівжорсткого типу. Таке доповнення дозволить м'язам повністю розслабитися, оскільки виріб "копіює" природне положення тіла під час нічного відпочинку.

     Не варто вважати, що ортопедичні спальні елементи є нічим іншим як піаром від компаній. Вони насправді є потрібною і корисною річчю. Тим більше що на даний момент їх різноманітність вражає і дивує. Будь-які моделі, розраховані на будь-кого фінансові можливості і переваги. Проте краще всього купувати цю продукцію в спеціалізованих магазинах, де надають високоякісні і практичні вироби.

Якою має бути подушка?

     Не лише матрац, але і подушка є визначальний якості сну. Деякі думають, що при такому захворюванні краще взагалі від неї відмовитися. Проте цього ні в якому разі не можна робити і ось чому: м'язи шийного відділу протягом всієї ночі напружуються, оскільки голова приймає "повисле" положення.

     Сучасні магазини надають неймовірно велику кількість моделей подушок будь-якої форми і міри жорсткості. Для людей, що страждають від остеохондрозу, не можна придбавати м'які спальні вироби, тому що таким чином зростає напруга на шийну область. Як і у випадку з матрацом, прекрасно підійде напівжорстка модель.

     Матрац з ортопедичним ефектом і комфортабельна подушка - запорука повноцінного, здорового і комфортного нічного відпочинку. Насправді ці два вироби є основним критерієм, який впливає на самопочуття людини хворого остеохондрозом, а також протікання самої недуги.

Профілактичні дії

     Важливо приділяти належну увагу не лише місцю, призначеному для сну, але, а також правильно створити робочий простір і зону відпочинку. Якщо упродовж довгого часу доводиться сидіти, тоді час від часу необхідно робити розминку. Знаходячись за столом, важливо тримати шию і спину рівно.

     Ці ефективні профілактичні дії допоможуть мінімізувати можливість виникнення такого захворювання як шийний остеохондроз. Окрім цього профілактичні дії здатні боротися з малою рухливістю, яка стає причиною початку формування інфекційних захворювань.

     Людина, що займається фізичними навантаженнями, в окремих випадках піддається мікротравмам хребетних тканин і хронічному тонзиліту. Також ефективно виконувати нескладні вправи, знаходячись удома. Проте профілактичною основою остеохондрозу є зручне комфортне спальне місце з подушкою і матрацом середньої жорсткості.

Підводячи підсумки…

     Така недуга здатна впливати на будь-яку хребетну область. У разі ушкодження шийного відділу, захворювання носить назву "Остеохондроз шийного відділу". Вона провокує утворення дистрофічних деформацій в зоні міжхребетних дисків і супроводжується неприємними хворобливими симптомами.

     Для того, щоб мати можливість понизити до мінімуму виникнення цього захворювання рекомендується відпочивати або спати на боці або спині, використовуючи при цьому подушки і матраци, які мають ортопедичний ефект.