Як потрібно спати при шийному остеохондрозі

Велика частина пацієнтів помилково вважають, що незалежно від того, в якому положенні знаходиться тіло під час сну, область хребта розслабляється і відпочиває. Проте це невірне твердження, оскільки тільки правильно облаштоване спальне місце і правильна поза тіла зможуть звести до мінімуму можливість утворення такого захворювання як шийний остеохондроз.

 

Як проявляє себе хвороба?

Як треба спати при остеохондрозі?

Як правильно вибрати матрац при остеохондрозі?

Якою має бути подушка?

Профілактичні дії

Підводячи підсумки…

Як проявляє себе хвороба?

Шийний хребетний відділ має в розпорядженні сім дисків, які сприяють вільному руху голови. Враховуючи те, що ця ділянка тіла складається з досить слабких м'язів і при цьому піддається систематичному навантаженню, виникають різного роду травми, порушення, а також може утворитися остеохондроз.

Остеохондроз шийного відділу - це хвороба, що виникає в області хребта і характеризується неприємними больовими проявами. В процесі прогресу захворювання дегенеративно-дистрофічному порушенню піддаються міжхребетні диски.

Основними ознаками недуги є:

  • Виникнення больових відчуттів в області голови.
  • Пониження зорових функцій.
  • Стрімке руйнування зубної емалі.
  • Нічне хропіння, яке відзначається під час м'язової напруги.
  • Пониження слухового апарату, що супроводжується періодичним дзвоном у вухах.
  • Систематичний переднепритомний стан.
  • Часто спостерігається запаморочення.
  • Порушення координації руху.
  • Поява хрипоти в голосі.
  • Слабкість в області рук.
  • Похолодання або оніміння кінцівок.

     Деякі з вище представлених симптомів виникають у разі дії недуги на нервові закінчення.

Що не слід робити при остеохондрозі?

Щоб запобігти ускладненням остеохондрозу, рекомендується уникати певної повсякденної діяльності, яка може завдати шкоди кісткам. Крім обмеження фізичних навантажень, слід виключити багато інших речей, які можуть загострити хворобу і завдати істотної шкоди здоров'ю. Так чого слід уникати при шийному остеохондрозі.

  1. Не рекомендується робити різкі рухи. Вони можуть спровокувати ускладнення остеохондрозу і порушити цілісність хребців.
  2. Не рекомендовано спати на високій подушці. Правильне положення шиї під час сну надзвичайно важливо. Під час сну на високій подушці ваша шия буде лежати в неправильному положенні, що може призвести до посилення болю. Сон на високій подушці призведе до подальшої деформації м'язових волокон.
  3. Не рекомендовано спати на м’якому дивані чи матраці. Перенапруження і защемлення м'язів під час сну сприяють посиленню болю в шиї і спині. Ви можете купити спеціальний ортопедичний матрац. При остеохондрозі слід вибирати продукт середньої жорсткості. Правильно підібраний матрац допоможе забути про болі в попереку або інших областях спини.
  4. Не навантажуйте спину неправильними вправами. Неправильна техніка вправ вдома або в спортзалі тільки посилить остеохондроз і може призвести до травм.
  5. Уникайте високих підборів. Вони порушують поставу і природні вигини хребта, що негативно позначається на одужанні від цього захворювання.

Як треба спати при остеохондрозі?

Для того, щоб хребетна мускулатура повністю розслабилася, необхідно лягати на бік. Так само можна спати на спині або животі. Проте тут є свої нюанси: якщо людина звикла спати на боці і ніяк не може поміняти цю звичку, а хребту зашкодити не хоче, то у такому разі, треба використати матраци з ортопедичним ефектом. У іншому випадку велика вірогідність викривлення.

На думку фахівців, сон на животі дозволяє хребту розслабитися, адже він не піддається тиску внутрішніх органів. Проте і тут є своя "з лка" - шийний відділ знаходиться в напрузі, що є причиною дискомфорту і втоми людини після пробудження.

Вся річ у тому, що коли голова повернута на бік зв'язки починають розтягуватися, що призводить до напруги хребцевого сегменту, а, отже, хребці в області шиї не здатні розслабитися. Тому у разі наявності захворювання, приймати це положення не рекомендується.

При остеохондрозі необхідно спати виключно на спині, оскільки тільки таким чином можна досягти анатомічного розслаблення в хребетній зоні. Але, якщо тривалий час лежати з випрямленими ногами на спині - піддається дії навантаження поперекова мускулатура, що призводить до появи лордозу.

Відкоригувати цю ситуацію можливо за допомогою застосування невеликої подушечки або валика, який треба під коліна підкласти. Таким чином, хребетна зона розслабиться, і м'язова напруга буде відсутня.

Сон при остеохондрозіЯк правильно вибрати матрац при остеохондрозі?

Процес вибору основного спального місця є важливим моментом особливо, якщо він потрібний для людини хворої шийним остеохондрозом. Щоб уникнути утворення хребетного викривлення необхідно правильно підібрати спальну поверхню.

Не варто вважати, що ортопедичні спальні матраци є нічим іншим як піаром від компаній. Вони насправді є потрібною і корисною річчю. Тим більше, що на даний момент їх різноманітність вражає і дивує. Будь-які моделі, з різним бюджетом і перевагами. Проте краще всього купувати цю продукцію в спеціалізованих магазинах, де можна обрати високоякісні і практичні вироби.

Давайте розберемо, на що варто звернути увагу при виборі матрацу, для людей з остеохондрозом. Вибираючи матрац, необхідно враховувати ряд параметрів. Перший і найважливіший параметр, це жорсткість. Якщо жорсткість матрацу підібрана неправильно, він може навіть погіршити стан пацієнта.

Загалом розрізняють три типи жорсткості. 

  1. М'який матрац. Цей виріб рекомендовано людям для сну на боці. Лікарі не рекомендують таку покупку пацієнтам, які страждають на остеохондроз. Якщо виріб буде надмірно м'яким, то у такому разі, тіло буквально провалюватиметься в поглиблення, що утворилося під тиском, що стане причиною викривлення природних хребтових вигинів. При цьому поверхня не має бути гранично жорсткою, тому що і таким чином можна зашкодити хребетній зоні.

  2. Середня жорсткість досягається змішуванням кількох наповнювачів. Наприклад, до піни додають кокосову койру. На думку фахівців, це найкращий вибір при остеохондрозі. Цей матрац надійно підтримуватиме хребет у правильному положенні. Таке доповнення дозволить м'язам повністю розслабитися, оскільки виріб "копіює" природне положення тіла під час нічного відпочинку.

  3. Жорсткі матраци рекомендовані людям, які мають проблеми грудного відділу хребта. А також такі матраци зазвичай обирають для дітей.

Отже, при остеохондрозі вибір варто зупинити на продукті середньої жорсткості. До речі, багато виробників пропонують двосторонні засоби. Тобто, з одного боку, жорсткий матрац, а з іншого помірний. Його можна використовувати різними сторонами в залежності від стану.

Також виникає питання, який матрац кращий при остеохондрозі - пружинний чи безпружинний? Давайте розберемо це питання. Пружинний матрац всередині може мати залежні або незалежні пружини. При остеохондрозі рекомендовано обрати варіант з незалежними пружинами. Адже пружини розташовані в окремій кишені і дозволяють рівномірно розподіляти навантаження. 

Якщо матрац не має пружин, властивості від цього не погіршуються. Такі матраци можуть мати в якості наповнювача піну і кокосову койру. Саме кокос впливає на рівень жорсткості матрацу. 

Правильно підібраний матрац допоможе забути про болі в області шиї та спини, полегшить симптоми остеохондрозу. Сон на хорошому матраці буде спокійним і глибоким. 

З огляду на це, рекомендуємо прочитати більш детальний огляд на матраци, які краще вибрати при шийному остеохондрозі.

Якою має бути подушка?

Не лише матрац, але і подушка є визначальним показником якості сну. Деякі думають, що при такому захворюванні краще взагалі від неї відмовитися. Проте цього ні в якому разі не можна робити і ось чому. М'язи шийного відділу протягом всієї ночі напружуються, оскільки голова приймає "повисле" положення. Тому без подушки тут не обійтись.

Сучасні магазини надають неймовірно велику кількість моделей подушок будь-якої форми і міри жорсткості. Для людей, що страждають від остеохондрозу, не можна вибирати м'які спальні вироби, тому що таким чином зростає напруження на шийну область. Як і у випадку з матрацом, прекрасно підійде напівжорстка модель.

Ортопедичну подушку можна обрати різних розмірів та форм. Однак перед покупкою обов’язково зверніться до менеджера магазину і він допоможе обрати вам найкращий варіант.

Матрац з ортопедичним ефектом і комфортабельна подушка - запорука повноцінного, здорового і комфортного нічного відпочинку. Насправді ці два вироби є основним критерієм, який впливає на самопочуття людини хворого остеохондрозом, а також протікання самої недуги.

Профілактичні дії

Важливо приділяти належну увагу не лише місцю, призначеному для сну, але, а також правильно створити робочий простір і зону відпочинку. Якщо упродовж довгого часу доводиться сидіти, тоді час від часу необхідно робити розминку. Знаходячись за столом, важливо тримати шию і спину рівно.

Ці ефективні профілактичні дії допоможуть мінімізувати можливість виникнення такого захворювання як шийний остеохондроз. Окрім цього профілактичні дії здатні боротися з малою рухливістю, яка стає причиною початку формування інфекційних захворювань.

Людина, що займається фізичними навантаженнями, в окремих випадках піддається мікротравмам хребетних тканин і хронічному тонзиліту. Також ефективно виконувати нескладні вправи, знаходячись удома. Проте профілактичною основою остеохондрозу є зручне комфортне спальне місце з подушкою і матрацом середньої жорсткості.

Підводячи підсумки…

Така недуга здатна впливати на будь-яку хребетну область. У разі ушкодження шийного відділу, захворювання носить назву "Остеохондроз шийного відділу". Вона провокує утворення дистрофічних деформацій в зоні міжхребетних дисків і супроводжується неприємними хворобливими симптомами.

Для того, щоб мати можливість знизити до мінімуму виникнення цього захворювання рекомендується відпочивати або спати на боці або спині, використовуючи при цьому подушки і матраци, які мають ортопедичний ефект.