Роль сну в житті кожної людини важко переоцінити. Від того, скільки ми спимо, залежить наше самопочуття, емоційний та психологічний стан. Ми проводимо у сні від 20 до 30 років нашого життя. І це зовсім не даремна трата часу. Коли ми спимо і тіло наше відпочиває, в мозку відбуваються складні відновлювальні процеси, працює імунна система, впорядковується рівень гормонів. Якщо день у день недосипати по кілька годин, стан організму буде погіршуватись, з'являться проблеми зі здоров'ям, зменшиться працездатність.

Міцний сон    Лікарі та вчені рекомендують кілька ефективних порад, щоби ваш сон був глибоким та забезпечував повноцінний відпочинок.

  1. Повітря та температура

    Для повноцінного сну повітря в приміщенні має бути свіжим та трохи прохолодним. Оптимальною вважається температура 17-21 С°. Краще тримати впродовж ночі кватирку відчиненою, а якщо це неможливо, то протягом 30 хвилин провітрювати перед сном кімнату.

  2. Світло

    Найкращий сон в повній темряві. Якщо у вашій кімнаті недостатньо темно, світять вуличні ліхтарі або місяць, то найкраще зашторювати вікна, опускати жалюзі. Можна також придбати маску для сну з натуральної тканини.

  3. Шум

    Для особливо чутливих людей, які прокидаються від найменшого шуму в кімнаті чи за вікном, радимо придбати беруші, які надійно захистять ваш сон.

  4. Ліжко та аксесуари

    Для міцного глибокого сну важливо, на чому ви спите. Просторе ліжко , комфортний матрац, подушка та зручна постіль — компоненти якісного відпочинку.

    Ліжко найкраще підібрати достатньо широке, не менше 80 см на особу. Матрац має бути сучасний якісний пружинний або безпружинний з високою несучою здатністю. Основними характеристиками вашого матрацу повинні стати анатомічність, комфорт та екологічність. Подушка, насамперед, має бути зручною, сприяти нормальній циркуляції крові і підтримувати вашу голову в правильному положенні. Це гарантія гарного відпочинку. Зараз пропонується великий вибір подушок з різними наповнювачами, які повторюють контури голови та фіксують її в найбільш зручному положенні. Постіль та білизна — найкращі з натуральних тканин.

  5. Іжа та напої

    Щоби легко засинати, потрібно вечеряти за дві години до сну. Це зменшує навантаження на шлунок, покращує роботу системи травлення. Людина прокидається легкою та енергійною. Щодо напоїв, які покращують сон, слід згадати трав'яні чаї з меліси, м'яти, ромашки. Можна випити склянку теплого молока з ложечкою меду.

    Важливим є налаштуватись на сон. Лягати спати в один і той же час. Легкому засинанню сприяє тепла ванна, прогулянка на свіжому повітрі, легка музика, читання улюбленої книги. І пам'ятайте, що більшість людей потребує для повноцінного відновлення 8-9 годин сну. Ви можете тривалий час недосипати по кілька годин й при цьому добре почуватися, але тривале недосипання внесе негативні зміни у стан вашого здоров'я.