матрац для новонароджених     Безперечно, кожен батько мріє, щоб у його новонародженого малюка було найкрасивіше сучасне ліжечко з ніжною постільною білизною, над яким акуратно звисає повітряний балдахін. Проте багато хто приділяє основну увагу безпосередньо естетиці спального місця, забуваючи про те, що воно має бути, передусім, комфортним і дарувати малюкові здоровий сон.

     Цю функцію з успіхом зможе виконати високоякісний матрац. Ця стаття призначена для тих новоспечених батьків, які не знають який все ж матрац придбати для свого немовляти, і на що важливо звертати увагу в процесі вибору основного елементу спального місця.

Основні аспекти вибору

     Перший рік свого життя малюк знаходиться в ліжечку, яке служитиме йому упродовж двох-трьох років. Важливо, щоб спальне місце було максимально комфортабельним і сприяло здоровому, спокійному і міцному сну. Досягти цього результату можна тільки одним способом - купити якісний і практичний матрац. Насправді не так просто вибрати найбільш відповідну модель виробу саме для крихітки, оскільки цей процес супроводжується безліччю жорстких критеріїв, яким необхідно приділити особливу увагу.

Які ж якості повинен мати матрац для новонародженого?

  • Мати в розпорядженні високу міру жорсткості.
  • Його розмірні показники повинні відповідати розмірам дитячого ліжка.
  • Мати хорошу вентиляцію.
  • Виготовлений з екологічно чистих і гіпоалергенних матеріалів.

     Отже, давайте розглянемо кожен критерій окремо, щоб допомогти молодим і доки недосвідченим батькам зробити правильну, безпечну і практичну покупку.

1. Жорсткість

Жорсткість матрацу     Хребет новонародженого малюка ще повністю не сформований і не має в розпорядженні анатомічних вигинів, принаймні, до тих пір, поки він не навчиться самостійно тримати голову. До однорічного віку у нього сформується поперековий вигин, і самим останнім розвиватиметься грудний вигин, а доти його організм дуже крихкий і легко піддається різним деформаціям.

     Тому важливо, щоб малюк спав безпосередньо на жорсткому матраці, оскільки тверда і пряма поверхня стане гарантом здорового розвитку усіх хребетних відділів. У тому випадку, якщо виріб буде занадто м'яким, малюк може просто задихнутися, знаходячись на животі, тому його поверхня має бути досить твердою.

     Коли дитина досягне однорічного віку, слід замінити спальний елемент на м'якшу модель або відразу придбати двосторонній виріб. Щоб особисто перевірити міру жорсткості матраца, досить просто притиснути рукою центр і краї виробу. У місці натиснення він повинен повернутися в первинне положення.

2. Розмір

     Перш ніж купляти матрац, необхідно спершу отримати внутрішні розміри ліжечка крихітки, оскільки довжина і ширина матраца повинні їм відповідати. Важливо, щоб придбаний виріб щільно примикав до країв ложа. Якщо воно буде менше дна ліжечка, то почне ковзати, тим самим доставляючи малюкові дискомфорт.

    Допустимий показник проміжку складає 1-1.5 см Таким чином, виріб особливо не ковзатиме, а батьки зможуть з легкість його виймати з ліжечка при необхідності. Проте якщо розмір матраца буде великим, ніж дно ліжечка, то у такому разі, з часом він почне деформуватися, і малюк почуватиме себе дискомфортно. Стандартний розмір виробу дорівнює 60х120 см у висоті і 5х12 в товщині.

3. Вентиляція

     Цією функцією матрац повинен володіти обов'язково, адже малюк біля 70% свого часу знаходитиметься в ліжечку. Вентиляція дозволяє виробу "дихати", тим самим не утворюючи неприємних запахів і не накопичуючи вологість, яка дуже шкідлива для здоров'я немовляти.

     Також варто звернути увагу на чохол виробу, він має бути виготовлений з натурального матеріалу, через який зможе циркулювати повітряний простір. Доступнішою альтернативою є тканина жаккард, цінова категорія якої доступніша і вона виконує вентиляційну функцію.

     Проте у складі матеріалу повинно бути не менше 40% натуральних волокон. Тільки в цьому випадку, виріб прослужить "вірою і правдою" упродовж довгих років. Є моделі, які додатково оснащуються спеціальними вентиляційними невеликими отворами, за допомогою яких значною мірою підвищуються вентиляційні показники. З таким матрацами можна бути спокійним, що ніякої вогкості і неприємного запаху не виникне.

Наповнення матрацу4. Гіпоалергенність

     В основному виробники цих спальних елементів стверджують, що вживані ними наповнювачі, є натуральними і такими, що не викликають алергію на дитячій шкірі. Але все таки таким чином вони вводять споживачів в оману, оскільки організм кожної людини індивідуальний і може з'явитися алергічна реакція на будь-який матеріал, незалежно від того натуральний він або синтетичний.

     Тому жоден виробник не може гарантувати, що саме його продукція не викличе алергії у дитини. Проте понизити до мінімуму можливість виникнення такої проблеми можна, якщо не купляти вироби, наповнені морськими водоростями, дерев'яною стружкою, кінським волосом, повстю і шерстю.
Вся річ у тому, що саме ці наповнювачі переважно здатні викликати у малюків алергічні реакції. Більше того вони є бездоганним середовищем для освіти і розмноження паразитів і мікробних організмів.

5. Екологічність

     Чохол, призначений для дитячого матраца, не повинен складатися з полівінілхлориду(ПВХ), використовуваного виробниками в цілях забезпечення стійкості до попадання рідини. Виріб не повинен оброблятися якими-небудь вогнетривкими речовинами, які дуже шкідливі для організму новонародженого, а також мати в розпорядженні наявність фарби і клею.

Вибираємо наповнювач правильно

     На сьогодні актуальним стало питання відносно того, який матрац, що найбільш походить для малюка, - пружинний або безпружинний? На думку медичних фахівців, виріб має бути виготовлений без використання пружин, нібито, таким чином, незміцнілий дитячий хребет знаходитиметься в правильному положенні і правильно розвиватися.

Наповнювачі для безпружинних матраців

1. Пінополіуретан (ППУ)

     Нерідко виробники вводять покупців в оману, стверджуючи, що їх вироби з ППУ набагато практичні і кращі, ніж матраци з поролоновим наповнювачем, проте це один і той же матеріал. Десяток років назад поролон був недовговічний, просідав і кришився, але експлуатаційний термін сучасних аналогів досягає 5 років.

     Матраци, наповнені пінополіуретаном, мають в розпорядженні невисоку цінову категорію і легкість. Товщина може бути різноманітною (від 7 до 15 см). Що стосується щільності виробу, то її упізнати практично неможливо, на упаковці виробник цю інформацію не вказує. Можна орієнтуватися по вазі: чим важче, тим щільність вище і навпаки.

Переваги:

  • найнижча цінова категорія.
  • Невелика вага.
  • Широкий вибірковий спектр.

Негативні моменти:

  • Матерія відноситься до синтетичних і здатна виділяти шкідливі випари.
  • Вбирає навколишню вологість.
  • Стримує сторонні запахи.
  • Неякісний поролон швидко починає втрачати свої структурні якості.
  • Новий виріб довгий час видає виробничий запах.

2. Кокосова койра

     Цей наповнювач користується особливою популярністю серед виробників і споживачів. Він ідеально підходить для виготовлення матраців призначених для найменших. По-перше, вироби мають в розпорядженні прекрасну пружність. По-друге, нерідко волокно кокоса обробляється спеціальним латексом, що дозволяє підвищити його експлуатаційний термін.

Переваги:

  • Високий показник пружності.
  • Вентиляційні здібності знаходяться на найвищому рівні.
  • Матеріал не здатний накопичувати вологість.
  • Не утримує неприємні запахи.
  • В окремих випадках може викликати алергічну реакцію.
  • Багаторічний експлуатаційний термін.

Недоліки:

  • Якщо під час виготовлення матраца кокосова койра оброблялася латексом, тому новий виріб може пахнути гумою.
  • Більш висока цінова категорія на відміну від попереднього варіанту.

3. Латекс

     Наповнювач є натуральною, екологічною і природною матерією, яка виготовляється з пальмового соку Гевеї. Виріб досить важкий, тому треба буде докласти зусилля, щоб його перевернути або змінити постільну білизну. Вартість на такі матраци висока.

Позитивні сторони:

  • Володіє хорошою пружністю і гнучкістю.
  • Здатний швидко відтворювати початкову форму.
  • Є гіпоалергенним.
  • Має в розпорядженні практичні вентиляційні властивості.
  • Не боїться дії вологості.

Недоліки:

  • Висока цінова категорія.
  • Досить габаритна вага.
  • Незначний вибірковий спектр.

4. Холлофайбер

     Є штучним поліестеровим матеріалом, який не здатний зашкодити здоров'ю немовля. Застосовувати його почали пару років назад, проте це не поміщало йому зарекомендувати себе з найкращого боку.

Переваги:

  • Не пріє і не вбирає вологість.
  • Відноситься до гіпоалергенних.
  • Має незначну вагову категорію.
  • Здатний дуже швидко прийняти первинне положення.
  • Має в розпорядженні прекрасні вентиляційні властивості.
  • Має значний експлуатаційний термін.
  • Відносно не дорогий.

Недоліки:чохол для дитячого матраца

  • Складається з 100% поліестеру.

     Сьогодні можна купити вироби з двома наповнювачами, по одному в кожній з частин. Переважно одна сторона є м'якшою, тоді як друга - жорсткою.

Який чохол найбільш підійде для дитячого матраца?

     Не повинні мати в розпорядженні наявності жорстких швів, застібок, гудзиків, які могли б пошкодити ніжну шкіру малюка. Окрім цього вони можуть заважати йому під час сну. Ідеальним варіантом послужать вироби, виконані з льону або бавовни.

     Оскільки мають приємну на дотик поверхню, утворюють сприятливий мікроклімат, з легкістю стираються, досить швидко висихають, не втрачають своїх естетичних якостей упродовж довгого часу. Не варто купувати синтетичні чохли, тому що вони створюють електростатичну електрику і практично не пропускають повітряний потік.

     Вироби можуть бути виготовлені зі змішаних тканин, але, в цьому випадку, кількісний показник натурального матеріалу не має бути нижчий 40%. Чохол не повинен мати якого-небудь браку.

Чому не можна використовувати матрац для другої дитини?

  • Це негігієнічно.
  • У внутрішній області можуть з часом з'явитися пилові кліщі.
  • Міра пружності виробу знижена.
  • Збільшений ризик СВДС.

     Враховуючи вище представлені причини, краще всього придбати новий якісний матрац і бути спокійним, що дитина росте здоровою і щасливою.